Niekto sa ma raz opýtal...

Autor: Veronika Ondrejová | 19.9.2011 o 19:24 | (upravené 27.9.2011 o 17:30) Karma článku: 4,47 | Prečítané:  266x

...čo je zmyslom môjho života, aký je môj názor na dianie v spoločnosti, čo si myslím o pochode ľudí rovnakého pohlavia. Tak som nabrala dych a pokúsila sa zhrnúť, alebo lepšie, definovať, o čom môj život vlastne je. Ako som si všimla, dnešný svet ti hovorí niečo ako toto: -ty si stredobodom svojho života -život je o tvojich prianiach a ich plnení -nemysli na smrť, tá sa ťa netýka

Ale život okolo nás, realita, tieto veci nepotvrdzuje, skôr vyvracia- nepodarí sa ti vždy to, čo chceš, pomaly starneme a staroba je čím ďalej, tým viac o zriekaní sa- zdravia, pohodlia,... Ale nielen staroba, ale aj taký rodič sa musí mnohokrát zaprieť a obetovať veľa pre svoje dieťa.

Takže ak hľadám alternatívu k tomuto svetu a jeho hodnotám (bohatstvo, mladosť za každú cenu, umelá krása, ..), jediné, čo dáva môjmu životu hlbší zmysel, je viera. To, že sa zapriem a obetujem niečo pre druhého, nebude len čisté bláznovstvo, ale niečo, čo má moc zmeniť druhých, okolie a v konečnom dôsledku mňa samu..

Preto verím v Neho, ktorý nám sám dal príklad (tým že žil na tejto zemi ako človek, ako my) ako milovať druhých, tým, že sa pokoríš a slúžiš (nie nevyhnutne na úkor svojho zdravia, ale napr. vlastného pohodlia v bežnom živote, vlastnej predstavy o tom, ako má niečo vyzerať, byť). A toto je pre mňa LÁSKA, toto znamená MILOVAŤ.

No a keď sa pozriem na nejaký pochod (znamená to pýcha, nie?), tak vidím ľudí, ktorí vnímajú len seba samých a svoje potešenie. Nie všetci na tomto svete máme rovnaké podmienky, nie každý je napríklad stvorený mať rodinu a deti, ale je toľko rôznych spôsobov, ako zasvätiť svoj život LÁSKE, že nejaký človek v smiešnom kostýme ma nepresvedčí o tom, že naozaj miluje..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?