Niekto sa ma raz opýtal...

Autor: Veronika Ondrejová | 19.9.2011 o 19:24 | (upravené 27.9.2011 o 17:30) Karma článku: 4,47 | Prečítané:  263x

...čo je zmyslom môjho života, aký je môj názor na dianie v spoločnosti, čo si myslím o pochode ľudí rovnakého pohlavia. Tak som nabrala dych a pokúsila sa zhrnúť, alebo lepšie, definovať, o čom môj život vlastne je. Ako som si všimla, dnešný svet ti hovorí niečo ako toto: -ty si stredobodom svojho života -život je o tvojich prianiach a ich plnení -nemysli na smrť, tá sa ťa netýka

Ale život okolo nás, realita, tieto veci nepotvrdzuje, skôr vyvracia- nepodarí sa ti vždy to, čo chceš, pomaly starneme a staroba je čím ďalej, tým viac o zriekaní sa- zdravia, pohodlia,... Ale nielen staroba, ale aj taký rodič sa musí mnohokrát zaprieť a obetovať veľa pre svoje dieťa.

Takže ak hľadám alternatívu k tomuto svetu a jeho hodnotám (bohatstvo, mladosť za každú cenu, umelá krása, ..), jediné, čo dáva môjmu životu hlbší zmysel, je viera. To, že sa zapriem a obetujem niečo pre druhého, nebude len čisté bláznovstvo, ale niečo, čo má moc zmeniť druhých, okolie a v konečnom dôsledku mňa samu..

Preto verím v Neho, ktorý nám sám dal príklad (tým že žil na tejto zemi ako človek, ako my) ako milovať druhých, tým, že sa pokoríš a slúžiš (nie nevyhnutne na úkor svojho zdravia, ale napr. vlastného pohodlia v bežnom živote, vlastnej predstavy o tom, ako má niečo vyzerať, byť). A toto je pre mňa LÁSKA, toto znamená MILOVAŤ.

No a keď sa pozriem na nejaký pochod (znamená to pýcha, nie?), tak vidím ľudí, ktorí vnímajú len seba samých a svoje potešenie. Nie všetci na tomto svete máme rovnaké podmienky, nie každý je napríklad stvorený mať rodinu a deti, ale je toľko rôznych spôsobov, ako zasvätiť svoj život LÁSKE, že nejaký človek v smiešnom kostýme ma nepresvedčí o tom, že naozaj miluje..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči, ktorí na príspevkoch od štátu získali státisíce eur.

ŠPORT

Cibulková dosiahla potrebné víťazstvo a má šancu na postup

Kerberová musí zdolať Keysovú bez straty setu.

TECH

Čo sa stane, ak by vypadlo centrum slovenského internetu?

Poskytovateľov internetu spája centrum SIX.


Už ste čítali?